In zijn nieuwste roman Perspectivesonderzoekt de Franse schrijver Laurent Binet de spanningen tussen artistieke creatie en vrijheid van meningsuiting tijdens de renaissance, waarbij hij aansluit op actuele vraagstukken. Op 18 mei is hij in Amsterdam voor een openbare bijeenkomst in cultureel centrum De Balie waar hij in gesprek gaat met de Nederlandse auteur Joost de Vries, wiens werk eveneens de verbanden tussen geschiedenis en fictie verkent.
Laurent Binet (1972) studeerde aan de universiteit Paris III–Sorbonne Nouvelle en voltooide de lerarenopleiding moderne literatuur. Hij gaf les in Seine-Saint-Denis en in het buitenland. In 2010 publiceerde hij zijn eerste roman, HHhH (Grasset), waarmee hij de Prix Goncourt voor het beste debuut won. Daarna volgden Rien ne se passe comme prévu (Grasset 2012), La Septième Fonction du langage (Grasset 2015), bekroond met de Prix du roman Fnac en de Prix Interallié, en vervolgens Civilisations (Grasset 2019), bekroond met de Grand Prix du roman de l’Académie française.
Joost de Vries (1983) is chef van het Zondag-katern van de Volkskrant. Hij is tevens een van de vaste medewerkers van de literaire podcast BoekenFM en auteur van de veelgeprezen romans Clausewitz (Prometheus), De republiek(Prometheus), winnaar van de Prix de la Chouette d’Or, Oude meesters, en de verhalenbundel Rustig aan, tijger(Prometheus). In 2023 ontving hij de Frans Kellendonk-prijs voor zijn gehele oeuvre. Zijn nieuwste roman, Hogere machten (Prometheus 2024), is genomineerd voor de Libris-prijs voor literatuur.
Praktische informatie
- Datum en tijd: maandag 18 mei 2026 om 20:30
- Plaats: De Balie
- Stad: Amsterdam
- Taal: Anglais
- Credits omslagfoto: JF Paga
Partners
- Georganiseerd door: Institut français NL, De Balie


